Szeroko pojmowana branża komputerowa i ogólnie informatyczna jest aktualnie jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się gałęzi gospodarczych. Świadczenie usług z tego właśnie zakresu jest z czysto ekonomicznego punktu widzenia bardzo opłacalne.

firma komputerowaKomputerowe firmy mogą posiadać rozmaity zakres działalności. A zatem można tutaj mówić o sprzedaży sprzętu komputerowego – taka forma działalności gospodarczej może być prowadzona zarówno za pośrednictwem Internetu (sklep internetowy), jak i w sposób tradycyjny (sklep stacjonarny).

Ponadto firmy działające na rynku informatycznym zajmują się także produkcją rozmaitych części do komputerów i obsługiwanych przez nie urządzeń, wydawanie gier komputerowych etc. – w tym jednak przypadku są to już duże, liczące się przedsiębiorstwa.

Działalność na tym rynku może mieć także zupełnie inną postać – są przecież firmy zajmujące się naprawą komputerów, odzyskiwaniem danych z nośników, administrowaniem sieci komputerowych, pozycjonowaniem i tym podobne.