Aby spokojnie wypocząć i zrelaksować się po ciężkich tygodniach pracy nie potrzeba długiego urlopu – wystarczy weekendowy wyjazd, by naładować akumulatory. Oczywiście, pod warunkiem, że cel wyjazdu zostanie umiejętnie wybrany. Polecamy Szczyrk, miejsce sprawdzone przez wielbicieli sportów zimowych i nie tylko.

pokój hotelowy w hotelu SKalnym Szczyrk

Jeśli masz wolny weekend, zdecydowanie zaplanuj go poza domem i wybierz się w jakieś ciekawe miejsce. Góry będą idealnym rozwiązaniem o każdej porze roku – aby tutaj wypocząć, nie potrzeba słońca świecącego przez cały dzień. Wypoczynek w górach to, wbrew pozorom nie tylko narty.

Wiele osób wybiera góry ze względu na ich niezwykły klimat, niepowtarzalna przyrodę czy piękne widoki, które można podziwiać podczas spacerów. Już jeden kilkugodzinny spacer wystarczy, by zrelaksować się, odstresować i odpowiednio dotlenić. A to sprawi, że poczujemy się dużo lepiej niż podczas wypoczynku w centrum dużego miasta.

bar w hotelu skalnym w szczyrkuWybierając się na weekend do Szczyrku, warto dobrze go zaplanować, gdyż czasu jest mało, a atrakcji naprawdę sporo. Trzeba zarezerwować czas na spacer górskimi trasami, zwiedzanie okolicy, robienie zdjęć ośnieżonym szczytom czy podziwianie zabytków, których w Szczyrku i okolicach nie brakuje.

Dobrze jest też z wyprzedzeniem zaklepać nocleg w sprawdzonym hotelu, aby na miejscu nie okazało się, że zdjęcia z katalogu nie mają nic wspólnego ze stanem faktycznym. Dobry hotel wcale nie musi mieć pięciu gwiazdek, ważne, by miał piękne położenie, wygodne i dobrze urządzone pokoje oraz zapewniał smaczne posiłki, oparte na regionalnej, tradycyjnej kuchni.

Dzięki temu górski wypoczynek, nawet tylko weekendowy, pozostawi wspaniałe wspomnienia na długo. Więcej informacji na temat wypoczynku w szczyrku znajdziesz na stronie: www.hotelskalnyszczyrk.pl