Meble do salonu powinny charakteryzować się reprezentatywnością, bowiem jest to pomieszczenie, w którym często przebywamy całą rodziną i gdzie przyjmujemy naszych gości. Chcąc zaprezentować na przykład zgromadzoną kolekcję kieliszków czy bibelotów, warto zainwestować w kupno witryny do salonu. Na jakie kwestie należy przy tym zwrócić szczególną uwagę?

Materiał

Witryna składa się zasadniczo z dwóch elementów – szyby, która pozwala na ekspozycję tego, co umieszczone we wnętrzu mebla oraz ramy. Owa rama może być wykonana z przeróżnych materiałów. Warto zdecydować się na witrynę z drewna, która prezentuje się znakomicie w każdym salonie, niezależnie od tego, czy został on zaaranżowany w stylu klasycznym czy też nowoczesnym. Meble z drewna niosą za sobą nie tylko wartości estetyczne, ale i zdrowotne. Wprowadzają ciepłą atmosferę do domu oraz poprawiają nastrój, bowiem naturalne drewno emanuje dobrą energią. Nie należy zapominać także i o tym, że meble z drewna są solidne i wytrzymałe, dzięki czemu posłużą użytkownikom przez bardzo długi czas. Powinny one być zabezpieczone przez producenta przed wilgocią i wpływem innych czynników niekorzystnych – biologicznych i atmosferycznych. Niemniej, dla alergików ważne jest to, aby każdy kupowany przez nich mebel był dla nich przyjazny. Kupując drewnianą witrynę sprawdźmy więc czy do jej impregnacji, malowania i lakierowania użyto wyłącznie substancji organicznych o działaniu hypoalergicznym.

Polecanym materiałem na witryny do salonu będzie rodzime drewno sosnowe. Surowiec ten posiada piękny rysunek słoi, a także dobroczynnie wpływa na zdrowie człowieka. Jeśli chcemy kupić witrynkę, która zasadniczo ma nam służyć przez co najmniej 10-20 lat, najlepiej wybrać mebel z drewna, np. sosnowego. Będzie to inwestycja na lata.

Solidność i funkcjonalność

Witryna do salonu powinna spełniać wymagania funkcjonalne klientów oraz być wykonana precyzyjnie, z dbałością o szczegóły. Przy zakupie sprawdźmy, jak oprawione jest szkło na drzwiach witryny, w jaki sposób się ona otwiera i czy zawiasy działają bez zarzutu. Do wyboru mamy witryny otwierane przy użyciu klasycznych klamek, jak również nowoczesne, minimalistyczne meble, które otworzymy po naciśnięciu na drzwiczki. Więcej informacji o funkcjonalności mebli dostępne na stronie: Meble BIK

Rodzaj witryny

Kolejnym czynnikiem wyboru witryny jest jej rodzaj. W sklepach do wyboru mamy eleganckie i stylowe witryny trzy, dwu lub jednodrzwiowe. Największe witryny przydadzą się w dużym salonie, a przy małym pokoju dziennym lepsze będą te o jednych drzwiach, które nie zagracą zanadto całego pomieszczenia. Jeśli kupujemy meble do całego salonu najlepiej wybierzmy komplet z witryną, komodą i regałem. Dzięki temu w salonie stworzymy spójną kompozycję cieszącą oko.

Witrynka może być wyposażona w szkło przeźroczyste lub matowe. Od gustu klienta zależy, na jaki mebel się zdecyduje. Matowe lub przydymione szkło będzie odpowiednie, jeśli za szkłem chcemy trzymać zastawę stołową i szklanki oraz kieliszki. Niekoniecznie wymagają one wyeksponowania za przeźroczystą szybą, ale powinny znaleźć się jednocześnie w reprezentatywnym salonie.